Ogrodowa / 2019

Udostępnij:

spis treści

PROJEKT:LUTY 2018
REALIZACJA:2018-2019
USŁUGA:REALIZACJA Z PEŁNYM NADZOREM AUTORSKIM
LOKALIZACJA:LUBLIN, OGRODOWA
PUBLIKACJA:

SZTUKA-WNETRZA.PL

INNEMEBLE

ZDJĘCJA:RAFAŁ CHOJNACKI FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY

Mieszkanie przy ul. Ogrodowej w Lublinie, to przykład kompletnej rewolucji we wnętrzu. Nieruchomość usytuowana w kamienicy z początku XX wieku.

Początkowo Inwestor zakładał niewielkie zmiany we wnętrzu, poprawienie komfortu czy dodanie nowoczesnego charakteru, jednak po pierwszej rozmowie na temat koncepcji przychylił się do całkowitej rewolucji.

Metamorfoza tego wnętrza objęła całość, usunięto wszystko, co tylko było możliwe – ściany, posadzki, instalacje. W efekcie rozbiórek otworzyła się nowa przestrzeń – jasna, wysoka, pełna możliwości.

Tradycyjne rozkładowe, źle doświetlone mieszkanie, z wąskim korytarzem i ciasnymi pomieszczeniami zostało przemienione w przestronne wnętrze. Połączenie otwartego układu funkcjonalnego z nowoczesnym eleganckim wystrojem pozwoliło uzyskać przepiękny apartament o powierzchni 50m2.

Koncepcja aranżacji estetycznej stawiała od początku na „współczesną elegancję”. Posadzki wykończono dębowym parkietem i elegancką płytką, przypominająca lawę wulkaniczną. Ściany ozdobił włoski tynk dekoracyjny. Dobrano eleganckie i wygodne wypoczynki. Wykorzystano naturalne materiały: drewno dębowe, spiek kwarcowy, mosiądz, miedź, lustra i szkło.

error: Content is protected !!