MMA Pracownia Architektury » Makiety architektoniczne

Makiety architektoniczne

Świat w miniaturze

Makiety architektoniczne oddziałują na wyobraźnię widza i pozwalają na ukazanie planowanych lub istniejących założeń w pełnym zakresie. Odpowiednio dobrana technika i materiały modelarskie pozytywnie wpływają na odbiór przedstawianego obiektu.

Podstawowym celem tworzenia makiet jest ułatwienie orientacji przestrzennej oraz prezentacja wszystkich walorów architektonicznych obiektu.

W pracy nad makietami łączymy pasję do architektury z dbałością o detale. Szeroka znajomość technik modelarskich pozwala nam na swobodne ich łączenie, dzięki czemu oferujemy kompleksowe rozwiązania.

 

 

 

Makieta krok po kroku

pakiet2

Projekt i akceptacja. W pierwszym kroku analizujemy przedstawione przez Państwa materiały graficzne oraz rozmawiamy o oczekiwaniach co do makiety. Skupiamy się tutaj na celu, dla którego makieta powstaje oraz jej cechach estetycznych.
Na podstawie tych danych przygotowujemy koncepcję makiety, którą po Państwa akceptacji będziemy realizować. Na tym etapie niezwykle ważne jest dopasowanie szczegółowych rozwiązań do konkretnego budżetu, którym dysponuje zleceniodawca.

 

projekt-wykonawczy2

Wykonanie makiety. Gdy już wszystko jest przygotowane rozpoczynamy realizację makiety. To zasadniczy i najbardziej czasochłonny etap prac. Podczas tworzenia makiety oferujemy Państwu dostęp do naszego warsztatu i możliwość obserwacji oraz kontroli rozwoju prac.

dostawa2

Dostawa makiety pod wskazany adres. Ostatni etap prac nad makietą to dostawa. Na terenie województwa lubelskiego etap ten wliczony jest w cenę wykonania makiety.

Jak my to robimy?

 

Makiety architektoniczne wykonujemy różnymi metodami:

* Tradycyjna (tektura, styropian, balsa, styrodur) – najlepsza technologia do budowy makiet realistycznych na potrzeby konkursów lub prezentacji sprzedażowych

* Druk 3D/FDM (pla, abs, laywood, laybrick, pva) – technologia stosowana do wykonywania prototypów mebli i modeli poglądowych

* Rzeźbiarska/odlewnicza (glina, gips, drewno, …) – doskonale sprawdza się w przypadku makiet historycznych wykonywanych w większych skalach

* Eksperymentalna  (drewno, metal, szkło, …) – idealna do makiet minimalistycznych i konceptualnych


Zajmujemy się wykonywaniem makiet:

 * deweloperskich

 * koncepcyjnych

 * urbanistycznych

 * konkursowych

 * realistycznych


Każdą makietę możemy dodatkowo wyposażyć w:

* postument – w zależności od rozmiaru makiety dobieramy postument o dopasowanych gabarytach, zapewniający właściwą prezentację przedmiotu

* gablotę zabezpieczającą – wykonana z plexi lub szkła hartowanego

* instalację oświetleniową – oferujemy podświetlenie całej makiety lub jej fragmentów za pomocą jednego panelu kontrolnego

_DSC7901_DSC5320 2

_DSC5255

 

Zapraszamy do kontaktu

 

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy. Jako profesjonaliści, na podstawie krótkiej wymiany zdań będziemy mogli przedstawić konkretną ofertę współpracy.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.