MMA Pracownia Architektury » Błękitna łazienka Róży

Błękitna łazienka Róży

13
projekt: marzec 2015 | realizacja: 2015 | lokalizacja: Nowy Radzic | zdjęciaRafał Chojnacki

Projekt łazienki na poddaszu klimatycznego domu był nie lada wyzwaniem. Podstawowym celem było tutaj stworzenie pomieszczenia, które swoim charakterem odzwierciedla klimat całego domu, a zarazem koi temperament jego mieszkańców.

1

Pomieszczenie, w którym powstała łazienka pierwotnie miało być sypialnią. Dlatego, projektując musieliśmy zmierzyć się z ograniczeniami, takimi jak trudny dostęp do pionów instalacyjnych. Mimo to niewątpliwą zaletą zamiany funkcji okazała się duża przestrzeń do zagospodarowania oraz piękny widok z okna. W łazience znajduje się duża wanna, prysznic, toaletka pod oknem, umywalka, toaleta oraz bidet. Skos dachu wykorzystano jako przestrzeń magazynową i zabudowano regałem, który mieści pralkę, suszarkę, kosze na pranie oraz środki czystości.

Dokładnie sprecyzowane oczekiwania inwestora pozwoliły wykreować wnętrze, które można opisać jako współcześnie rustykalne. Zgodnie z wymogiem zleceniodawcy kolorem przewodnim łazienki jest kolor niebieski. Sielskiego uroku całemu wnętrzu dodają drewniane, bielone meble wykonane na zamówienie oraz duża donica z kwiatami ustawiona wzdłuż jednej ze ścian.

12

8

7

17

3

F

I

B

15

8_04-27

widok z gory_2

roze_2-2015-04-29

Możliwość komentowania jest wyłączona.